Kulturalny weekend w Krakowie – festiwale, wystawy i inne atrakcje

Pogoda nie będzie sprzyjać dalekim wyprawom, ale oferta kulturalna na ten weekend może to zrekompensować. Festiwal Opera Rara i Materia Prima, Dzień Nauki Polskiej z Kopernikiem, wystawa o zabawkach, cyrkowa sobota – to tylko niektóre kulturalne atrakcje w Krakowie. Sami sprawdźcie i wybierzcie coś dla siebie.

Rozpoczyna się festiwal Materia Prima

Rozpoczyna się 6. Międzynarodowy Festiwal Materia Prima organizowany przez Teatr Groteska. To dwanaście dni z wielkimi gwiazdami światowego formatu i możliwość zobaczenia najsłynniejszych spektakli teatru formy i tańca – w tym najnowszych produkcji takich sław jak między innymi Compagnia Finzi Paska czy Sasha Waltz & Guests. Prezentacje odbędą się w różnych przestrzeniach teatralnych miasta: ICE Kraków, Operze Krakowskiej, Teatrze Ludowym, NCK i Teatrze Groteska. Festiwal potrwa do 28 lutego.

Absolut w postaci zmysłowej, czyli festiwal Opera Rara 2023

Tegoroczny festiwal Opera Rara potrwa do 26 lutego. Opera Rara jest wierna swojej misji polegającej na dawaniu nowej szansy utworom zaniedbanym i pomijanym. W programie pojawią się trzy wielkie dzieła reprezentujące trzy różne muzyczne epoki: „Lucio Silla”, „Das Paradies und die Peri”, „Tamerlano”.

Centrum Edukacji Lotniczej zaprasza na Dzień Nauki Polskiej z Kopernikiem!

19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. W tym roku głównym bohaterem jest jeden z najbardziej znanych w świecie Polaków – Mikołaj Kopernik! Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza na wydarzenia przybliżające sylwetkę i dokonania tego fascynującego naukowca w niecodzienny, aktywny sposób.

„Trzepaki, Reksio, Atari” czyli wystawa o zabawie i zabawa na wystawie

Czym i w co bawiły się dzieci w PRL-u? Jak formy i możliwości zabawy zmieniały się wraz z upływem czasu? A może niektóre z nich wciąż są znane i popularne? Odpowiedzi na te pytania można poszukać w Muzeum Nowej Huty, gdzie 17 lutego została otwarta wystawa „Trzepaki, Reksio, Atari”. Odwiedzający mogą tu nie tylko oglądać i czytać, ale też dotykać, bawić się i doświadczać.

Nowa Huta jako dzielnica artystów. „Wybrane z kolekcji – nowa odsłona” w Galerii Huta Sztuki

„Wybrane z kolekcji – nowa odsłona” to tytuł wystawy, którą zwiedzający mogą zobaczyć od 16 lutego w Galerii Huta Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie (os. Górali 5). Ekspozycja obejmuje prace kilkudziesięciu artystów i artystek związanych z Nową Hutą. W sobotę, 18 lutego galeria zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat oraz ich rodziców i opiekunów/opiekunki na warsztaty „Mapa skarbów” o godz. 11.00. Zajęcia w cenie 10 zł, zapisy przez formularz na: www.okn.edu.pl.

Wybierz się na spacer i zdobądź odznakę przyjaciela Krakowa

Koło Grodzkie PTTK w Krakowie zaprasza na kolejne spacery po Krakowie w ramach 51. sezonu akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział w spacerach jest bezpłatny.

Cyrkowe podładowanie baterii

Już jutro, 18 lutego Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbędzie się Trzydziesta Czwarta Cyrkowa Sobota, czyli wyjątkowe wydarzenie dedykowane małym i dużym fanom cyrku. Sobotni program składa się z zajęć Cyrkomotoryki oraz warsztatów cyrkowych dla dzieci i młodzieży.

Teatr STU zaprasza na „Labirynt. 13 bajek dla dorosłych”

Krakowski Teatr Scena STU przygotował teatralną adaptację książki Michaela Endego. Spektakl „Labirynt. 13 bajek dla dorosłych” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza będzie miał premierę 19 lutego.

Najnowsze

Co w Krakowie