Kup sobie wojskowe instrumenty lub zostań właścicielem samochodów z pola walki! Rusza wielka wyprzedaż

Koparka ciągnikowa, samochody czy instrumenty muzyczne. Takie sprzęty będzie można kupić na pierwszym w tym roku krakowskim przetargu Agencji Mienia Wojskowego. Zyski zostaną przekazane na modernizację polskiej armii.

Mienie wystawione na sprzedaż będzie można oglądać 20 i 21 lutego w godzinach 10.00-14.00 w miejscach jego składowania w Balicach, Bytomiu, Gliwicach, Krakowie, Lublińcu, Niedźwiedziu, Nowym Glinniku, Tarnowskich Górach i Tomaszowie Mazowieckim. Licytacja odbędzie się 26 lutego W Fortach Kleparz przy ul. Kamiennej 2-4. Na nabywców czeka wycofany z wojska sprzęt oraz wyposażenie. Łącznie jest to 88 pozycji o wartości 245 tys. złotych.

Ciągnik Ursus / Fot. Agencja Mienia Wojskowego

Wśród wystawionych sprzętów będzie wiele samochodów m.in. ciężarowe Stary 200, ciężarowo-osobowe Honkery; model 2324 i 2000, osobowo-dostawcze mikrobusy marki Lublin i Ford Transit oraz osobowy Opel Vectra. Ceny wywoławcze wachają się od 1,8 do 7 tys. złotych. Nabywcy szukający mniej typowych pojazdów powinni zwrócić uwagę na salę operacyjną i salę przedoperacyjną w samochodach Star 660 za odpowiednio 12 tys. i 10 tys. zł.

-Wśród najciekawszych pozycji przetargowych znajdziemy też ciągnik Ursus U-902, który służył w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego w Balicach oraz koparkę ciągnikową KT-0162 będącą wcześniej na wyposażeniu Sekcji Obsługi Infrastruktury w Kielcach. Cena wywoławcza to 12 tys. złotych za sztukę. Klientów z branży paliwowej zainteresować mogą cysterny dystrybutory paliwa na samochodach star 266 wycenione na 10 tys. zł oraz cysterna paliw CP-11B na przyczepie D-83 za 8 tys. zł – informuje Michał Pyzik, rzecznik Agencji Mienia Wojskowego.

Honeker 2000 / fot. Agencja Mienia Wojskowego

Na przetargu pojawi się też szansa na zakup instrumentów muzycznych wycofanych z orkiestry wojskowej z Bytomia oraz orkiestry garnizonowej z Krakowa. Na chętnych czekają pianina calisia i wolfframm oraz instrumenty dęte m.in. flety, klarnety, trąbki, saksofony, obój i waltornia. Na aukcji pojawią się gitary, organy elektroniczne oraz bęben marszowy. Ceny wywoławcze wyniosą od 200 do 1 tys. złotych.

Pod młotek tradycyjnie trafią też pakiety ze złomem metali żelaznych i nieżelaznych, zestawy ze sprzętem elektronicznym, hydrauliczno-budowlanym, kwaterunkowym oraz mps.

Klarnet / fot. Agencja Mienia Wojskowego

Pełna oferta aukcji dostępna jest na stronie internetowej AMW: www.amw.com.pl w zakładce „Sprzęt wojskowy i uzbrojenie/Sprzęt wojskowy/Przetargi”.

Just.

Najnowsze

Co w Krakowie