Kurator Barbara Nowak odznaczona za zasługi dla ochrony praw dziecka.

Barbara Nowak została nagrodzona przez Rzecznika Praw Dziecka za zasługi dla ochrony praw dziecka. Barbara Nowak odebrała Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Odznaczenie przekazał jej Mikołaj Pawlak, który jutro –  14 grudnia –  zakończy pełnienie funkcji Rzecznika Praw Dziecka.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak poinformował we wtorek, że nagrodził małopolską kuratorkę oświaty Barbarę Nowak Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Rzecznik podkreślił, że przyznanie nagrody pokazuje, jak ważną społecznie rolę pełni Barbara Nowak i na straży jak ważnych wartości stoi.

 – W swojej misji każdego dnia broni życia i praw najmłodszych, pokazując nam wszystkim, że najważniejsze są prawdziwe wartości, a nie mody i szkodliwe ideologie. Razem z panią kurator bierzemy udział w konferencji oświatowej „Dokąd zmierza polska szkoła. Rozum czy emocje? – poinformował w mediach społecznościowych Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Nagroda została wręczona podczas oświatowej konferencji „Dokąd zmierza polska szkoła. Rozum czy emocje?”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Ruch Ochrony Szkoły oraz Klub Ronina. Pierwszy z nich to inicjatywa, która nawołuje do „ochrony polskiej szkoły przed upadkiem”. Przestrzega przed „promowaniem wulgarnej edukacji seksualnej” i „zagrożeniami LGBT”. Klub Ronina jest z kolei prawicowym klubem dyskusyjnym, w którego wydarzeniach wielokrotnie gościli politycy i akademicy powiązani ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości.

Mikołaj Pawlak w czwartek zakończy swoją pięcioletnią kadencję na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka. 14 grudnia to stanowisko obejmie Monika Horna-Cieślak, powołana pod koniec listopada przez Sejm. Zgodę na jej powołanie wyraził także Senat.

To już ostatnie dni Barbary Nowak na stanowisku Małopolskiego Kuratora Oświaty

Patrycja Bliska 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie