Kurator Nowak ostro o niepełnosprawnych dzieciach. Rodzice są oburzeni!

„Równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia” – napisała na Twitterze Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. Wielu rodziców jest oburzonych. 

„Równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia. W szkole jej emanacją jest ed. włączająca. Tylko część dzieci ze specjalnymi potrzebami radzi sobie w szkole masowej. Forsowanie inkluzji przez Eu. Agencję ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej, szkodzi wszystkim dzieciom!” – napisała Nowak.

Dla części rodziców przesłanie jest proste – małopolska kurator chce dyskryminować dzieci z niepełnosprawnościami. Oto niektóre opinie: 

  • Kim trzeba być, żeby pisać coś takiego w kontekście dzieci ze specjalnymi potrzebami? 
  • Jest Pani zacofana w swoich poglądach. Nie ma Pani żadnej wiedzy w temacie edukacji włączającej, ani w temacie dzieci i młodzieży OzN. Nie ma Pani wiedzy także na temat edukacji. Kuratorem jest Pani przez przypadek albo dzięki koneksjom politycznym. Czas przeprosić i odejść.
  • Pani Barbara po prostu nie chce żeby do szkół chodziły dzieci z orzeczeniem lub niepełnosprawnością
  • Ta „lewacka utopia” zapisana jest w polskiej KONSTYTUCJI. Powinno się Panią odwołać w zajmowanej funkcji dla dobra dzieci. Odwołać niezwłocznie i zapomnieć.
  • Jesteś niedouczona, zachowujesz się tak jakbyś nigdy nie pracowała z dziećmi, masz wyraźną ochotę na cofnięcie szkolnictwa w zakresie dydaktyki i metodyki do lat pięćdziesiątych.

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie