Kurator oświaty i jej mąż dostali od miasta nowe mieszkanie. Nie stać ich na zakup własnego?

Kurator Barbara Nowak i jej mąż otrzymali od miasta nowe mieszkanie – informuje miastopociech.pl. Urząd Miasta Krakowa wydał skierowanie do podpisania umowy najmu.

Ryszard Nowak, dyrektor XII LO w Krakowie i jego żona Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty od blisko 30 lat zajmują 54-metrowe mieszkanie znajdujące się w budynku szkoły, którą kieruje mąż pani kurator. „W 2017 roku postanowili jednak wyprowadzić się z lokalu i wystąpili do miasta z wnioskiem o przyznanie innego mieszkania z zasobów gminy, które zgodnie z uchwałą Rady Miasta przysługuje osobie wprowadzającej się ze szkoły. Nowak argumentował swoją prośbę chęcią powiększenia powierzchni użytkowej liceum, kosztem zajmowanego przez siebie mieszkania służbowego” – przypomina miastopociech.pl i opisuje związane z tym perypetie.

Urząd Miasta miał dla małżeństwa Nowaków trzy propozycje lokalu zamiennego. Żadnej Nowakowie nie przyjęli. „Jednego z mieszkań (prawie 60 m kw. na os. Uroczym) nawet nie obejrzeli, dwa pozostałe nie spełniły ich oczekiwań. W piśmie do UMK kurator Nowak stwierdziła, że mają zaniżony standard. Nie spodobało im się mieszkanie w samym centrum Krakowa, położone kilkaset metrów od Rynku Głównego, przy ul. Św. Sebastiana (o pow. ponad 60 m kw.): „bo były to dwa przechodnie pokoje” – mówił Nowak w autoryzowanej rozmowie z nami w grudniu 2019 roku” opisuje miastopociech.pl. I dodaje, że małżeństwo odrzuciło również 3-pokojowy lokal położony przy ul. Traugutta w Podgórzu (bo pokoje były przechodnie, a balkony zbyt małe).

Ale okazuje się, że miasto przedstawiło kolejna propozycję i ta została zaakceptowana. – W związku z tym wydano skierowanie do zawarcia umowy najmu – poinformowało portal biuro prasowe UMK. Ale nie udało się zdobyć informacji, gdzie zamieszka kurator oświaty i jej mąż, jak duży lokal dostali i w jakim stanie jest to mieszkania. Urzędnicy zasłonili się ochroną danych osobowych.

„W całej tej sprawie dyskusyjne jest jednak to, że Nowakowie otrzymali lokal mieszkalny od miasta mając przecież całkiem niezłe dochody. Małopolska kurator oświaty zarabia miesięcznie ponad 11 tys. zł. Pensja jej męża to ponad 7700 zł miesięcznie. Nie mają też na utrzymaniu małych dzieci, ich obie córki są dorosłe. Mimo to małżeństwo twierdzi, że nie stać ich na kupno mieszkania” – konkluduje https://www.miastopociech.pl/.

W kolejnym artykule o mieszkaniu dla kurator oświaty i jej męża „Miasto Pociech” podaje, że według nieoficjalnych informacji jednego z portali państwo Nowakowie mają zamieszkać na wybudowanym niedawno przez miasto osiedlu komunalnym przy ul. Wańkowicza/Smorawińskiego w Nowej Hucie. To osiedle w sąsiedztwie Zalewu Nowohuckiego, oddane do użytku pod koniec ubiegłego roku.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie