Kuratorium Oświaty w Krakowie apeluje „aby we wszystkich przedszkolach i szkołach pojawił się portret Jana Pawła II”

Kuratorium Oświaty na swojej stronie internetowej zaapelowało o wieszanie porterów Jana Pawła II. Apel skierowany jest do dyrekcji „przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych” – Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości – pisze kuratorium.  

Apel Kuratorium Oświaty w Krakowie to  reakcja na na emisję reportażu Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” w TVN24 oraz publikacje książki Ekke Overbeeka „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział”. Ze śledztw niezależnie od siebie prowadzonych śledztw dziennikarskich autorów obu publikacji, opartych na kwerendzie archiwów IPN, dokumentów kościelnych i rozmowach ze świadkami wynika, że Jan Paweł II, jeszcze jako metropolita krakowski, nie tylko wiedział o przestępstwach seksualnych podległych mu księży, ale też uczestniczył w tuszowaniu przypadków pedofilii w kościele.

 – W ostatnich miesiącach prowadzona jest szczególnie podła kampania szkalowania naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II – Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej – czytamy na stronie Kuratorem. Kuratorium  nie ma wątpliwości, że „preparowane 'dowody'” przeciwko Janowi Pawłowi II są „są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu Świętego”. Najlepszym sposobem „dania świadectwa prawdziwe” będzie, zdaniem Kuratorium, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II”. 

 – Zwracam się do Państwa z prośbą, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II. Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości – apeluje Kuratorium. 

Pod apelem podpisała się Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Dodatkowo  Barbara Nowak opublikowała na twitterze wpis, w którym zachęca, by portret Jana Pawła II pojawił się nie tylko w placówkach oświatach, ale również  „w oknach mieszkań i zakładów pracy, na profilach społecznościowych, w pracy i w szkole”.

 

(JS)

 

 

23 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
23 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie