Pod kurtką wyniósł niemal pół sklepu. Zuchwały złodziej w rękach policji [WIDEO]

fot. KWP Kraków

Przyjechał z Chrzanowa do Krakowa, by skraść kilka butelek z drogimi perfumami. Mężczyzna napakował kurtkę drogimi łupami i spokojnie wyszedł ze sklepu. Teraz wpadł w ręce policji.

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów na terenie Nowej Huty. O przestępstwie pracownicy sklepu zorientowali się podczas porannego sprawdzenia. Wówczas okazało się, że z działu perfum zniknęło kilka butelek z drogimi perfumami.

Po sprawdzeniu monitoringu okazało się, że kamera zarejestrowała moment, w której złodziej bierze do ręki perfumy i wkłada je pod kurtkę, a następnie wychodzi ze sklepu na zewnątrz. Nie poprzestał na jednym fancie. Gdyby mógł, schowałby pod kurtkę cały sklep!

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Na podstawie rysopisu i zebranych informacji – policjanci trafili na trop, który doprowadził ich aż na Śląsk. To właśnie tam zamieszkiwał poszukiwany złodziej. Został zatrzymany kilka dni temu w swoim mieszkaniu na terenie Chorzowa.

 

Ten 32-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży perfum o łącznej wartości ponad 1800 zł, do którego się przyznał. Jak się okazało, na swoim „koncie” kilka innych podobnych kradzieży. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(wm, KWP Kraków)

fot. KWP Kraków

Zobacz także