Kurz, błoto i pyły. Wzmożone kontrole

– Nie możemy pozwolić na to, by drogi wyjazdowe z budów trwających w mieście stale były brudne i zabłocone. Kurz, błoto i pyły unoszą się przecież do powietrza – mówi Witold Śmiałek, doradca prezydenta Krakowa ds. jakości powietrza. Zapowiada, że w najbliższym czasie będzie więcej kontroli inwestycji, przede wszystkim pod względem wywożenia na pojazdach pozostałości materiałów budowlanych i dbałości o czystość.

– Kontrole muszą być zintensyfikowane, by wyszedł jasny komunikat, że nie ma zgody na brudzenie miasta – zapowiada Śmiałek.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie przeprowadza corocznie ponad 2500 kontroli przestrzegania i stosowania przepisów prawa budowlanego przy wykonywaniu robót budowlanych w mieście.

Tylko w kwietniu inspektorzy sprawdzili około 50 budów. Efekt? – Za stwierdzone nieprawidłowości, w trzech przypadkach ukarano kierowników budów mandatami karnymi – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie miasta.

– Inspektorat zapowiada, że  najbliższym czasie zamierza skontrolować kolejnych 30 budów na terenie Krakowa intensyfikując swoją działalność w tym zakresie – twierdzą urzędnicy.

Interwencje związane z zanieczyszczaniem dróg przez pojazdy wyjeżdżające z budów należy zgłaszać do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie pod numer telefonu 12 6462361oraz adres interwencje24h@mpo.krakow.pl.

(ip)

fot. Olgierd Pstrykotwórca via Foter.com

Najnowsze

Co w Krakowie