Latem poważne utrudnienia w centrum

Szykują się poważne utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w centrum Krakowa. W połowie sierpnia – po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży, planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową torowiska wokół Plant na odcinku od skrzyżowania ul. Basztowej – Lubicz do ul. Piłsudzkiego. W trakcie prowadzonego remontu, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

W pierwszej kolejności prace rozpoczną się na skrzyżowaniu ul. Basztowa – Westerplatte, w drugiej kolejności drogowcy pojawią się na skrzyżowaniu ul. Basztowa – Długa. Początkowo planowano, że prace powinny rozpocząć się w marcu, ale Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu nie otrzymał na czas wszystkich niezbędnych dokumentów.

W trakcie prac kierowcy będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. W rejonie prac będzie bowiem obowiązywał ruch jednokierunkowy, na czas prac wstrzymany zostanie również ruch tramwajowych, a pasażerowie będą musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

Przebudowa ul. Basztowej obejmie nie tylko torowisko tramwajowe, ale również sieć trakcyjną, system odwodnienia, oświetlenie i infrastrukturę techniczną. Na przebudowie z pewnością skorzystają rowerzyści, którzy zyskają nowe stacje miejskich wypożyczalni rowerowych KMK Bike oraz drogi rowerowe, które zostaną utworzone w ramach przebudowy. ZIKiT zapewnia, że prace będą planowane w taki sposób, by być jak najmniej uciążliwe dla kierowców i pasażerowie komunikacji miejskiej.

(pt)

fot. Jan Lorek

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie