Lato na lodzie? Łyżwy wracają do łask

Jest propozycja dla tych, którzy nie lubią wakacyjnych upałów i urlop wolą spędzać „na chłodno”. Tauron Arena Kraków ponownie udostępni dla mieszkańców lodowisko. Krakowianie będą mogli korzystać z lodowej tafli w trzech terminach, pomiędzy nimi Cracovia rozegra w hali dwa spotkania w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów.

Przygotowania do budowy mistrzowskiego lodowiska rozpoczną się już na początku sierpnia, po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży. Głównym celem jest przygotowanie tafli na spotkania Mistrza Polski, Comarchu Cracovii, który w Tauron Arenie Kraków zmierzy się z zespołem czeską Spartą Praga i szwedzkim Farjestad BK w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów. Spotkania zaplanowano na 17 i 19 sierpnia.

Krakowianie będą mogli testować lodowiska już wcześniej, od 6 do 16 sierpnia, 18 sierpnia w przerwach między spotkaniami hokejowymi oraz w dniach 20-21 sierpnia.

– Cieszę się, że już po raz kolejny wydarzenie związane z hokejem, które odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, staje się doskonałą okazją do tego, by lodowisko, z którego korzystają sportowcy, zostało udostępnione także mieszkańcom Krakowa i gościom odwiedzającym nasze miasto – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A.

Do tej pory krakowianie mogli korzystać z lodowiska trzykrotnie. Z każdym razem lodowisko cieszyło się ogromną popularnością zarówno wśród doświadczonych, jak i początkujących łyżwiarzy. Z tafli skorzystało już łącznie około 60 tys. osób.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie