Latte z koronką do Bożego Miłosierdzia? Pierwsze takie miejsce w Krakowie!

Kawa, ciastko i modlitwa. W Nowej Hucie została otwarta pierwsza w Krakowie chrześcijańska kawiarnia i restauracja. Oprócz obiadu można zakupić Pismo Święte czy różaniec.

Nadzieja Cafe & Rest przy ul. Obrońców Krzyża 1 została otwarta w Niedzielę Miłosierdzia. Z tej okazji odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie uwielbiono Dawcę nadziei. Parę dni wcześniej lokal został poświęcony przez bp. Damiana Maskusa.

Na miejscu oprócz wypicia kawy czy zjedzenia obiadu, można kupić m.in. dewocjonalia, książki o tematyce religijnej, Pismo Święte, różańce czy krzyże. Sklepik posiada ofertę dla najmłodszych, którzy znajdą kolorowanki z Jezusem i świętymi.

Właściciele lokalu zapowiadają, że będą organizowali konferencje i spotkania, a także miejsce będzie można wynająć na imprezę, I Komunię Świętą, wesele czy stypę. 

Nadzieja Cafe & Resto / fot. KRKnews
Nadzieja Cafe & Resto / fot. KRKnews

– Nie jestem wierzący, ale podoba mi się pomysł otworzenia chrześcijańskiej restauracji z kawiarnią. W Nowej Hucie jest niewiele miejsc, gdzie można w kulturalnej i spokojnej atmosferze wypić kawę czy zjeść smaczny obiad. Takich lokali potrzeba nam więcej i na pewno się tam wybiorę – komentuje Krzysztof.

– To jest chore, że religia się wszędzie panoszy. Nie da się już w spokoju wyjść na obiad, bo teraz będzie trzeba przy jedzeniu kotleta odmawiać różaniec – mówi Edyta. 

Chcemy uchylić Wam rąbka tajemnicy jak będzie wyglądać wnętrze kawiarni. Mamy nadzieję, że Wam się podoba, bo będzie jeszcze piękniej 🙂

Posted by Nadzieja Cafe & Rest on Wednesday, April 24, 2019

Lokal jest niewielki. W pierwszej sali można zamówić posiłek oraz zakupić dewocjonalia. Na jednej ze ścian namalowane są cytaty z Biblii. W drugim pomieszczeniu podawane są dania. Znajdują się tam stoliki i krzesła, a także kilka roślin. Lokal jest urządzony w skromnym i gustownym stylu. Na suficie znajduje się tapeta z niebem i drzewami. W kawiarni cicho gra przyjemny ambient, dzięki któremu można się zrelaksować.

Na zewnątrz jest niewielki ogródek, gdzie znajduje się kilka stolików oraz ławek. Również tam można zjeść posiłek. 

just.

Najnowsze

Co w Krakowie