„Lecę na Błonia, bomba gotowa”

Za ten wpis może trafić za kratki nawet na osiem lat! Krakowska prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko mężczyźnie, który podczas Światowych Dni Młodzieży napisał na jednej ze stron internetowych „LECE NA BŁONIA BOMBA GOTOWA”. Wpis pojawił się w Internecie 29 lipca.

Szymon A. jest podejrzewany o fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu. Prokuratura tłumaczy, że mężczyzna stworzył sytuację, „mającą wywołać przekonanie o istnieniu zdarzenia  które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach, czym wywołał czynności organów ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie zagrożenia”.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, i wyjaśnił, iż umieścił na stronie internetowej taki wpis – mówi prokurator Janusz Hnatko. – Mężczyzna wskazał też, że nie posiada żadnych materiałów wybuchowych i pirotechnicznych i nie miał zamiaru dokonać zamachu. Prowadzone przeszukania nie doprowadziły do ujawnienia substancji wybuchowych i pirotechnicznych.

Szymon A. nie był wcześniej karany. Teraz ma zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

(ip)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie