Lekarz z Krakowa odwołał swój ślub. Nie chce zafundować innym tego, co widzi u chorych na koronawirusa

Musisz przeczytać

Grzegorz Siwek jest rezydentem anestezjologiem w jednoimiennym Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W programie „Uwaga. Koronawirus” wyemitowanym w TVN opowiedział, dlaczego odwołał swój ślub. – Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu – mówi lekarz z Krakowa.

Wesela to obecnie najczęściej występujące ogniska zakażeń koronawirusem. Nie wszystkie pary planujące wspólne życie gotowe są zrezygnować z takiej uroczystości lub odłożyć ją w czasie. Na odwołanie ślubu zdecydował się lekarz ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Grzegorz Siwek. Dlaczego?

– Jest coraz więcej pacjentów z COVID-19, którzy walczą o każdy oddech. Już nie przyjmujemy pacjentów z gorączką czy bólem mięśni. To już było – powiedział Grzegorz Siwek w programie „Uwaga. Koronawirus” wyemitowanym w TVN. W tej sytuacji jest to ryzyko. Ryzyko dla najbliższych, kolegów z pracy. Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu – podkreślił lekarz.

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/koronawirus-czy-odwolac-slub-z-powodu-pandemii,325292.htmll

– Nie powiem, że to nie bolało, bo pierwszą noc przepłakałam. Miała być bajka, ale nie kosztem zdrowia naszych rodziców, dziadków i przyjaciół. Za duże ryzyko – mówiła z kolei Zuzanna Franas, narzeczona Grzegorza Siwka.

Lekarz na swoim Twitterze ostro reaguje na opinie ignorujące epidemię koronawirusa. Jeden z jego ostatnich wpisów dotyczy pacjenta, który właśnie wrócił z wakacji.

(red)

Kraków czerwoną strefą?! Wiceminister zdrowia odpowiada

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca