Letnie remonty ulic w Krakowie [wykaz]

Musisz przeczytać

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje o letnich remontach ulic w kilku dzielnicach: w Bronowicach, na Zwierzyńcu, Dębnikach, w Podgórzu Duchackim i w Nowej Hucie. Wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu. Oto wykaz remontów na najbliższe.

Dzielnica VI – Bronowice

W poniedziałek, 12 lipca rozpoczął się remont ul. Jadwigi z Łobzowa. Położony zostanie nowy asfalt, remontowany będzie też chodnik (na odcinku od ul. Adama Staszczyka do ul. Piastowskiej). Prace są prowadzone przy utrzymanym ruchu. W trakcie wymiany nawierzchni będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remont potrwa do końca sierpnia. Jego koszt to ok. 450 tys. zł.

Dzielnica VII – Zwierzyniec

W dzielnicy VII remontowany jest chodnik na ul. Księcia Józefa. Pracami objęty jest odcinek od budynku nr 165 do 185. Dojście do posesji jest zapewnione. Remont potrwa do końca lipca. Jego koszt to ok. 185 tys. zł.

Dzielnica VIII – Dębniki

W dzielnicy VIII trwa remont sięgacza na ul. Skotnickiej (z nr na ul. Baczyńskiego). Prace potrwają do przyszłego tygodnia. Koszt to ok. 40 tys. zł.

W poniedziałek, 12 lipca, drogowcy pojawili się na ul. Henryka Barycza – przez mniej więcej tydzień będą wymieniać nawierzchnię jezdni – obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Koszt prac to ok. 30 tys. zł.

W piątek, 16 lipca, ekipy pojawią się na ul. Zdzisława Jachimeckiego, przez mniej więcej tydzień tam również będzie realizowana wymiana nawierzchni – będą wprowadzone lokalne zmiany w organizacji ruchu. Koszt remontu to ok. 80 tys. zł.

We wtorek, 20 lipca, wymieniona będzie nawierzchni na ul. prof. Jana Ślaskiego (I etap, II planowany w przyszłym roku). Koszt prac to ok. 110 tys. zł.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

W poniedziałek, 12 lipca, rozpoczął się remont sięgacza na ul. S. Stojałowskiego (krawężniki i jezdnia). W związku z pracami nastąpiły lokalne zmiany w organizacji ruchu. Zadanie realizowane jest w ramach programu nakładkowego. Prace potrwają do końca sierpnia. Koszt to ok. 250 tys. zł.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

W poniedziałek, 12 lipca, drogowcy pojawili się na os. Handlowym, gdzie wyremontowana zostanie jezdnia, fragment chodnika oraz parking. Pracami objęty jest odcinek od bloku nr 1 do bloku nr 11 – tam ułożona zostanie nowa nawierzchnia. W pierwszej kolejności realizowane będą prace brukarskie. W trakcie układania asfaltu (końcowy etap prac) wprowadzone zostaną lokalne zmiany w organizacji ruchu (1–2 dni). Remont będzie trwał do połowy sierpnia. Koszt to ok. 300 tys. zł.

W Nowej Hucie odnowione zostaną też miejsca postojowe na os. Centrum C. Remontem objęte zostaną stanowiska postojowe na wewnętrznym podwórku pomiędzy blokami od nr 1 do 9. Roboty będą prowadzone odcinkowo. Lokalnie w trakcie prac nie będzie możliwości parkowania. Zadanie zakończy się w połowie sierpnia. Koszt to ok. 500 tys. zł.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca