Licencje Ekstraklasy. Wisła Kraków objęta nadzorem finansowym!

fot. DrabikPany via Fotezr.com

Wszystkie zespoły występujące obecnie w ekstraklasie otrzymały licencję na kolejny sezon – zdecydowała Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na kilka z nich nałożono jednak nadzory finansowe lub infrastrukturalne.

– Jakość i kompletność przedstawianych informacji była na wysokim poziomie i chcemy kluby za to pochwalić. Widzimy, że wprowadzone procesy i otwarta komunikacja z klubami procentuje w podniesieniu jakości wniosków licencyjnych – powiedział Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN Krzysztof Rozen. – Oczywiście mieliśmy pewne zastrzeżenia, co do niektórych klubów związanych z kryteriami infrastrukturalnymi i finansowymi  – dodał.

Nadzorem finansowym objęto Śląsk Wrocław, Koronę Kielce, Lechię Gdańsk, Wisłę Kraków i Wisłę Płock, a infrastrukturalnym – Górnika Zabrze i Wisłę Kraków. Ponadto Wisła Płock będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy zł.

Komisja przyznała również licencje na rozgrywki Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) na sezon 2018/19 wszystkim klubom, które już zakwalifikowały się do europejskich pucharów lub mają na to jeszcze szansę.

Trwający sezon ekstraklasy zakończy się w niedzielę.

(ip)

fot. DrabikPany via Fotezr.com

Zobacz także:

Świetne wykopaliska z karier legend Wisły! Tak się żegna najlepszych…

Zobacz także