Licytuj pamiątki ŚDM i pomagaj!

Światowe Dni Młodzieży dobiegły już końca, ale wciąż możemy kupować pamiątki związane ze spotkaniem papieża Franciszka z młodymi z całego świata. Specjalną aukcję organizuje krakowska Caritas, które sprzedając pamiątki, chce zebrać fundusze na pomoc uchodźcom. Do wylicytowania jest m.in. papieski rower.

Akcja „Misericordes”, to odpowiedź za słowa papieża Franciszka, który zaapelował by pomagać uchodźcom uciekającym ze swoich krajów przed wojną. Właśnie z tego powodu krakowska Caritas, postanowiła zorganizować specjalną aukcję pamiątek, które pozostały po Światowych Dniach Młodzieży. Krakowianie mogą kupić m.in. rower papieża Franciszka, piasek z rajdu Dakar oraz koszulkę ambasadora ŚDM – Jakuba Błaszczykowskiego z jego podpisem. Pamiątek jest jednak zdecydowanie więcej.

Najwięcej trzeba zapłacić za rower przekazany papieżowi Franciszkowi przez organizatorów Tour De Pologne. „Szosówka” Colnago CX-0 EVO jest już warta ponad 20 tys. złotych, a do końca licytacji zostało jeszcze kilkanaście dni i potrwa do 15 września.

Dochód ze sprzedaży pamiątek będzie przeznaczony na zakup specjalnej, mobilnej karetki pogotowia, która ma pomagać uchodźcom przybywającym do Europy. Szczegóły dotyczące licytacji, można znaleźć na oficjalnej stronie Światowych Dni Młodzieży – www.krakow2016.com

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie