Liczba bezrobotnych w Krakowie rośnie. Znacząco! W każdej dzielnicy! [mapa]

Rząd chwali się, że bezrobocie utrzymuje się na niskim poziomie. Tymczasem Grodzki Urząd Pracy w Krakowie opublikował mapę pokazującą wzrost liczby bezrobotnych we wszystkich dzielnicach. Mapa dowodzi, że coraz więcej krakowian nie ma pracy. I wzrost bezrobocia jest znaczący.

Powstałe w marcu 2021 r. Krakowskie Obserwatorium Rynku Pracy opracowało już i opublikowało szereg danych związanych z rynkiem pracy w naszym mieście. Elementem tych opracowań jest mapa pokazująca liczbę osób bezrobotnych w podziale na dzielnice.

Fot. Grodzki Urząd Pracy

W ciągu roku w każdej z 18 dzielnic wzrosła liczba bezrobotnych. W wielu nawet o 50 proc. i więcej. Np. w dzielnicy XVIII Nowa Huta na koniec 2019 roku zarejestrowanych było 1 183 bezrobotnych, na koniec 2020 roku bez pracy było już 1 993 mieszkańców tej dzielnicy. W Swoszowicach bezrobotnych jest mniej, bo niespełna 450, ale to prawie dwa razy więcej niż rok temu.

– Pierwsze wydanie opracowania zainspirowane zostało rosnącymi, szczególnie w okresie drastycznie zmieniającej się w czasach pandemii rzeczywistości ekonomicznej i społecznej, potrzebami związanymi nie tylko ze zobrazowaniem obecnej sytuacji – ale również, a być może przede wszystkim, rosnącą koniecznością stworzenia takiego instrumentu, który pozwalałby przewidywać i planować adekwatne do potrzeb rynku pracy obszary reakcji i interwencji – mówi Marek Cebulak, dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

(GEG)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie