Lider „Wiosny” w Małopolsce: Bliżej nam do Platformy Obywatelskiej

– Potrzebne jest wyjście z wojny polsko-polskiej. Wierzę, że musimy się z tego konfliktu wyrwać – mówił na antenie Radia Kraków Maciej Gdula, lider „Wiosny” w okręgu małopolsko – świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Partia Roberta Biedronia ma ambicję wprowadzić nową jakość do polskiej polityki. Gdula uważa, że tego nie są w stanie zrobić inne partie.

– Chodzi tylko o odsunięcie PiS, czy wymyślenie nowej propozycji? Dla mnie Koalicja Europejska nie ma takiej propozycji. Jest tam jeden wspólny mianownik – niechęć do PiS. Boję się rządów koalicji wokół PO. To trzy partie z rozbudowanymi strukturami, które są wyposzczone odsunięciem od władzy. Nie ma też tam wizji. Jest nastrój restauracji. „Przywrócimy to co było” – mówił Gdula na antenie Radia Kraków.

Lider „Wiosny” w okręgu małopolsko – świętokrzyskim przyznaje jednak, że jego ugrupowanie ma więcej wspólnych mianowników z partią Grzegorza Schetyny niż Jarosława Kaczyńskiego.

– Jakbyśmy mieli położyć na szali PiS i PO, jest nam trochę bliżej do PO. Jednak idziemy swoją drogą. Potrzebny jest nowy program dla Polski. Budujemy go. Potrzebne są nowe emocje. Wyraża je Robert [Biedroń – przyp. red.]. Potrzebne jest wyjście z wojny polsko-polskiej. Wierzę, że musimy się z tego konfliktu wyrwać. Inaczej będziemy trwali w kołowrocie złych emocji. Tylko Wiosna może nas z tego wyprowadzić – podkreśla.

Więcej w Radiu Kraków.

rn, Radio Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie