Limanowa. Dwa przypadki złamania kwarantanny. Jeden mężczyzna uciekł ze szpitala, drugi poszedł pracować na budowie

W Limanowej doszło do dwóch przypadków złamania kwarantanny. Jeden mężczyzna poszedł pracować na budowie wraz z pięcioma innymi ludźmi. Inny 52-latek uciekł ze szpitala.

Każdego dnia umundurowani policjanci sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji. W powiecie limanowskim jak dotąd odnotowano dwa poważne naruszenia. W Limanowej mający przebywać w miejscu zamieszania mężczyzna bagatelizując ciążące na nim obowiązki udał się do sąsiedniej miejscowości na swoją działkę, gdzie wraz z 5 innymi mężczyznami pracował przy budowie domu.

Kolejnym nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się wczoraj 52-letni mężczyzna pensjonariusz DPS-u, który oddalił się ze szpitala w Limanowej. Mężczyzna przebywał na oddziale, gdzie dializowana była kobieta u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Po otrzymaniu informacji policjanci wyposażeni w indywidualne środki ochronne natychmiast rozpoczęli poszukiwania. 52-latka funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Rupniów. Został on przekazany załodze karetki pogotowia.

Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O wszystkich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne. Wobec sprawców rażących naruszeń policjanci będą skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób!

ml, KPW Kraków

Zobacz także