Łódzki kurator oświaty odwołany za „wirusa LGBT”. Teraz Barbara Nowak?

Barbara Nowak / fot. archiwum

Grzegorz Wierzchowski, kurator oświaty w Łodzi został odwołany ze stanowiska. Dymisja nastąpiła po jego wypowiedzi, że obecnie mamy do czynienia z wirusem LGBT, który jest groźniejszy od koronawirusa. Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty od kilku lat słynie z jeszcze bardziej kontrowersyjnych wypowiedzi. Jej odwołania opozycja domagała się już kilka razy.

„Szanowni Państwo! Ogromnie dziękuję za wsparcie. Potwierdzam, że wczoraj otrzymałem informację o odwołaniu mnie z funkcji kuratora oświaty. Widziałem się z Ministrem Piontkowskim jeszcze w środę. Nic o tym nie wspomniał” – napisał na Twitterze Grzegorz Wierzchowski. Głośno zrobiło się o nim po wywiadzie, którego udzielił w TV Trwam. Mówił, że obecnie mamy do czynienia z „wirusem LGBT”, który jest „wirusem dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdziło, że doszło do odwołania łódzkiego kuratora oświaty. Stało się to na wniosek wojewody łódzkiego. W komunikacie nie ma mowy o tym, że ostatnie wypowiedzi Grzegorza Wierzchowskiego miały wpływ na dymisję.

Kontrowersje wokół wypowiedzi łódzkiego kuratora to nowość. Ale w Małopolsce kurator oświaty Barbara Nowa wielokrotnie dawała się poznać jako osoba mocno angażująca się w walkę z LGBT. Np. podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego deklarację LGBT nazwała „propagowaniem pedofilii”. Sprzeciwiała się też zajęciom równościowym w szkołach, które według niej mogły być instrukcją, jak zmienić płeć lub seksualną orientację.

Małopolska kurator oświaty nie chce 56 płci

Barbara Nowak zareagowała na odwołanie swojego kolegi z Łodzi. „Nic nie wiem o powodach. Grzegorz od lat zmaga się samotnie z organizacjami LGBT, które wchodzą w Łódzkim do szkół z poparciem samorządów PO. Walczy z ich oskarżeniami w sądzie. Broni dzieci” – napisała na Twitterze.

„Czyżby poczuła się zaniepokojona?” – pyta Gazeta Wyborcza.

(red)

Kurator Nowak znów „odlatuje”. Winą za alarmy bombowe podczas matur obwinia „środowiska niszczące Polskę”

Zobacz także