Losy Zjednoczonej Prawicy i Zbigniewa Ziobry rozstrzygną się w Krakowie?

Jeszcze w piątek kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości będzie decydować, jak ukarać posłów, którzy głosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. I czy Zbigniew Ziobro powinien stracić stanowisko ministra sprawiedliwości. Do spotkania najważniejszych polityków partii rządzącej dojdzie w Krakowie. A to dlatego, że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie na Wawelu – w kolejną miesięcznicę pogrzebu swojego brata Lecha Kaczyńskiego.

Głosowanie w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, zakazującej hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego, wywołało chyba największy kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Przeciwko ustawie głosowało 38 posłów PiS, w tym także posłowie Solidarnej Polski. Poseł Marek Suski oznajmił, że mamy już do czynienia z rządem mniejszościowym. A wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że głosujący przeciw stracą rządowe stanowiska. Według RMF, do dymisji Zbigniewa Ziobry ma dojść w przyszłym tygodniu. Minister sprawiedliwości głosował przeciwko ustawie o ochronie zwierząt.

Ale jeszcze dzisiaj kierownictwo PiS spotka się w Krakowie. prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie uczestniczył we mszy św. Odprawianej na Wawelu z okazji kolejnej miesięcznicy pogrzebu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Ponieważ w takich mszach uczestniczą tez najważniejsi politycy PiS, w Krakowie dojdzie do spotkania, na którym ustalone zostaną decyzje w sprawie posłów, którzy głosowali inaczej niż chciał prezes partii rządzącej.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie