LOT będzie latał z Krakowa do Stambułu. Pierwszy rejs w kwietniu

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały dziś  o uruchomieniu nowego połączenie do Stambułu. Narodowy przewoźnik ogłosił uruchomienie trasy z Krakowa  do Stambułu. Połączenie  będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.

Pierwszy samolot ze stolicy Małopolski do miasta nad Bosforem wystartuje już 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17:10 i wyląduje w Stambule o 20:30 czasu lokalnego. Połączenia na tej trasie będą obsługiwane samolotami typu Embraer 195. Samolot ze Stambułu do Krakowa wystartuje o godz. 21:20, a na lotnisku docelowym wyląduje planowo o godzinie 22:20 czasu lokalnego. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele. Ceny biletów w obie strony zaczynają się od 699 zł.

 – Pasażerowie podróżujący z Krakowa to jedna z najliczniejszych grup podróżnych LOTu. Przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi wielu naszym pasażerom odwiedzenie jednego z najbardziej wyjątkowych i największych miast na świecie. Wciąż rozbudowujemy naszą siatkę połączeń, a loty z Krakowa do Stambułu to trasa zarówno atrakcyjna biznesowo, jak i wyczekiwana przez naszych pasażerów – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych.

– Bardzo cieszymy się z rozwoju siatki połączeń naszego narodowego przewoźnika PLL LOT na krakowskim lotnisku. Kraków i Stambuł to dwa bardzo atrakcyjne turystycznie miasta z piękną, wielowiekową historią , ale także ośrodki światowego biznesu wpływające na potencjał gospodarczy swoich regionów – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie