LOT oferuje nowe trasy z Krakowa. Aż 10 nowych kierunków

fot. BriYYZ / wikimedia

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły letnią siatkę połączeń. W ramach akcji #LOTnaWakacje polski przewoźnik narodowy zaoferuje z Krakowa 11 tras, 10 z nich to nowe kierunki.

LOT jako pierwszy zaczął latać z Balic po przerwie spowodowanej koronawirusem. Ale do tej pory były to tylko rejsy krajowe – do Warszawy i Gdańska. W ramach akcji #LOTnaWakacje z Krakowa będzie można polecieć do Rzymu-Fiumicino i lotniska Kalamata, do Barcelony, Zadaru, Chanii, Dubrownika, Salonik i na wyspy Santorini, Korfu, Zakynthos.

„Pierwsze loty (do Dubrownika, Rzymu i Kawali) wystartują już 3 lipca. Dodatkowo, w Kraków Airport zostanie zbazowany dodatkowy samolot przewoźnika” – informuje lotnisko w Balicach.

Międzynarodowe rejsy LOT uruchamia głównie z Warszawy, choć część połączeń dostały także porty regionalne. Np. z Pyrzowic koło Katowic LOT ma latać do Salonik, Chanii, Heraklionu, Burgas, Splitu, Tirany, Palma de Mallorca i na wyspy Kos, Rodos oraz Zakynthos. Z kolei Rzeszów otrzymał połączenia do do Barcelony, Zadaru, Salonik i Burgas. Cała letnia oferta PLL LOT to ok. 130 europejskich połączeń, głównie do Włoch, Grecji i Bułgarii, czy cieszącej się w ostatnich latach ogromnym powodzeniem Chorwacji. Są również dopiero odkrywane: Gruzja, Macedonia czy Albania.

– Przed udaniem się w podróż zachęcamy do śledzenia bieżących regulacji epidemicznych obowiązujących w kraju, w którym planujemy spędzić urlop – powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

GS

Ryanair zaczyna latać z Balic. Sprawdź, gdzie i kiedy możemy polecieć. Cała siatka połączeń z Krakowa

Zobacz także