Lotnisko boje rekordy i uruchamia połączenia

W kwietniu na krakowskim lotnisku obsłużono 415 520 pasażerów. Oznacza to wzrost aż o 19% (tj. o 65 tys. osób) w stosunku do kwietnia 2015 roku. To historyczny rekord. 29 kwietnia zanotowano również rekordową liczbę 17 015 obsłużonych pasażerów w ciągu jednej doby.

Wzrost odnotowano także w liczbie wykonanych operacji lotniczych – było ich 3 576, o 19% w stosunku do kwietnia 2015 roku.

Nowy prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek
Nowy prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek

– Kwiecień to nie tylko rekordowy miesiąc pod względem liczby obsłużonych pasażerów, ale i miesiąc w którym Kraków Airport był gospodarzem Routes Europe 2016 – jak dotąd największego europejskiego forum pod względem liczby uczestników i wystawców. Delegaci Routes Europe 2016 byli pod wrażeniem zarówno uroków miasta, jak i sprawnej organizacji całego wydarzenia – powiedział Radosław Włoszek, pełniący obowiązki Prezesa Zarządu Kraków Airport.

– Mam nadzieję, że ponad 50 merytorycznych spotkań przedstawicieli krakowskiego lotniska z przewoźnikami, portami i organizacjami turystycznymi podczas Routes Europe 2016 zaowocuje w najbliższych latach wymiernymi korzyściami w postaci poszerzenia siatki połączeń z Kraków Airport, a tym samym dalszego rozwoju Krakowa i Małopolski – dodał szef portu. (Więcej o Radosławie Włoszku piszemy tutaj)

W kwietniu easyJet zainaugurował loty do Mediolanu Malpensy, a Jet2com – do Manchesteru.

W czterech pierwszych miesiącach 2016 roku krakowskie lotnisko łącznie obsłużyło 1 392 231 pasażerów, co daje wzrost o 19% w stosunku do roku 2015.

(ip)

fot. Aero Pixels via Foter.com

Czytaj także: „Związany z PO prezes Kraków Airport zrezygnował”

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie