Lotnisko Kraków Airport po raz pierwszy w historii obsłużyło milion pasażerów w jednym miesiącu – milionowa pasażerka to pani Alicja

Lotnisko Kraków Airport po raz  pierwszy w swoje historii obsłużyło milion pasażerów w jednym miesiącu. Milionową pasażerką została pani Alicja.

Lotnisko w podkrakowskich Balicach to największy port regionalny w Polsce. Raz po raz bije kolejne rekordy. Ostatni padł w kwietniu tego roku: 925 tysięcy pasażerów obsłużonych przez miesiąc, najwięcej w historii lotniska. W maju ten wynik został poprawiony. 

 – Dzisiaj wieczorem, w ostatni dzień maja – po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska – obsłużyliśmy milion pasażerów w ciągu jednego miesiąca. To rekordowy wynik dla naszego portu lotniczego, wyjątkowe wydarzenia na mapie nie tylko polskich lotnisk regionalnych, a także w wymiarze europejskiej awiacji! Milionową pasażerką została pani Alicja – przekazała Natalia Vince,  rzecznik prasowy lotniska. 

Wszystko wskazuje więc na to, że w tym roku krakowskie lotnisko pobije wyniku z 2023 roku. W ubiegłym roku odprawiono 10 milionów pasażerów. Od początku tego roku w  lotniska skorzystało prawie 3,1 mln podróżujących. 

 – Większość z nas pamięta pusty terminal podczas pandemii, a potem zmniejszony ruch pasażerski spowodowany obostrzeniami dla podróżujących na całym świecie. Działamy cały czas w wyjątkowo skomplikowanym czasie stosunków międzynarodowych.”- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Tym bardziej jesteśmy dumni z dzisiejszego rekordu. To pasja do latania pasażerów odrodziła ruch lotniczy w Polsce i na całym świecie, dziękujemy za wybór oferty z siatki połączeń przewoźników na naszym lotnisku. Pełen szacunek i podziw za codzienny wysiłek dla całej drużyny Kraków Airport.
dodał Radosław Włoszek.

Tymczasem najważniejsza inwestycja dla krakowskiego lotniska, czyli budowa nowego pasa startowego, wciąż nie może ruszyć z miejsca. Praktycznie przygotowania są w tym samym miejscu, co w 2015 roku, kiedy władze lotniska zdecydowały się na budowę nowego pasa startowego. Więcej o tym problemie pisaliśmy tutaj:

Budowa nowego pasa startowego w Balicach znowu opóźniona

 

Najnowsze

Co w Krakowie