Lotnisko nie zdąży z remontem przed ŚDM

Nie uda się zakończyć remontu nowego terminala lotniska w Balicach przed Światowymi Dniami Młodzieży – zapowiedziały władze Kraków Airport. Początkowo planowano, że pasażerowie przylatujący i wylatujący z Krakowa w czasie ŚDM będą mogli korzystać w pełni z nowego terminala i wyremontowanego, starego terminala, w którym obecnie odbywa się nadawanie bagaży. Wykonawca nie zdoła jednak przeprowadzić wszystkich niezbędnych prac do końca lipca, poinformowało lotnisko.

Zgodnie z planem nowy terminal lotniska w Balicach miał być już w pełni gotowy rok temu. Prace wciąż jednak przeciągają się i już wiadomo, że nie zakończą się przed Światowymi Dniami Młodzieży. Władze lotniska podkreślają jednak, że uda się zakończyć prace na zewnątrz lotniska.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji 28 zupełnie nowych stanowisk odpraw, mimo iż plany remontowe zakładały uruchomienie wszystkich 38 punktów. Dostępna liczba pozwoli jednak w opinii władz lotniska, zachować płynność obsługi ruchu turystycznego i sprawne odprawianie pasażerów.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie