Lotnisko w Balicach ma już nowe władze. Nowym prezesem został Łukasz Strutyński

Łukasz Strutyński obejmie od 10 lipca stanowisko prezesa Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Członkiem zarządu odpowiedzialnym za inwestycje został Janusz Kardasiński. Taką decyzję podjęła dziś rada nadzorcza spółki.

Łukasz Strutyński od 22 czerwca tego roku był p.o. prezesa krakowskiego lotniska. Zastąpił na tym stanowisku wieloletniego prezesa Radosława Włoszka. 

Łukasz Strutyński jest radcą prawnym, posiada także tytuł MBA (Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie / École de Management de Normandie / AESE Business School). Od 2018 roku pracował w Radzie Nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. W latach 2013-2016 był członkiem zarządu tej spółki odpowiedzialnym za obszar inwestycji.

– Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. pracę w organach zarządczych i kontrolnych spółek prawa handlowego, prowadzenie kancelarii radcy prawnego oraz doradzanie polskim samorządom w planowaniu i realizacji przedsięwzięć rozwojowych w ramach projektów z udziałem Związku Miast Polskich finansowanych ze środków Unii Europejskiej, krajowych, funduszy norweskich, szwajcarskich oraz EOG” – czytamy w komunikacie lotniska. 

Nowym członkiem zarządu został Janusz Kardasiński, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Szkoły Głównej Zarządzania i Administracji w Warszawie. Przedstawicielka lotniska zaznacza, że jest to doświadczony menedżer z trzydziestoletnim stażem pracy. Między 2008 a 2016 rokiem pełnił funkcję dyrektora finansowego spółki, a także przez większość tego okresu pełnił funkcję prokurenta spółki.

– W ostatnich latach jako doradca z ramienia Związku Miast Polskich uczestniczył w projekcie Centrum Wsparcia Doradczego, w którym wspierał blisko pięćdziesiąt jednostek samorządu terytorialnego tworzących sześć partnerstw samorządowych – podkreśla lotnisko.

6 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed podróżą do Egiptu

Najnowsze

Co w Krakowie