Lotnisko w Balicach wraca do życia po pandemii. Aż 86 proc. więcej podróżnych niż przed rokiem

W lipcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 383 358 pasażerów, czyli o 51% mniej
w stosunku do lipca 2019 roku, ale już 86% więcej w stosunku do lipca 2020 roku.

– Trwa szczyt sezonu wakacyjnego, dla nas niezwykle istotnego w wielu aspektach. Ruch pasażerski w lipcu miał stałą tendencje wzrostową, 7-10%  w każdym tygodniu w stosunku do tygodnia poprzedniego. Widać więc, iż mimo nowych zasad podróżowania, transport lotniczy jest konkurencyjnym sposobem dotarcia do celu, chętnie wybieranym przez podróżujących.  Podwójnie cieszą nas także decyzje przewoźników dotyczące uruchamiania nowych połączeń. 10 nowości w letniej siatce i już zapowiedziane nowe kierunki zimowe, pokazują atrakcyjność Krakowa i regionu  – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Lotniska i przewoźnicy konsekwentnie wdrażają rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego, uczestnicą w akcji szczepień, dbając tym samym o komfort pasażerów i pracowników.

– Rekomendujemy więc zarówno zaszczepienie się, jak i przestrzeganie zasad sanitarnych, dzięki temu w kolejnych miesiącach będziemy odbudowywać potencjał lotniska, a tym samym turystykę i gospodarkę Krakowa i Małopolski – dodał Włoszek.

Najnowsze

Co w Krakowie