Lotnisko w Balicach z kolejnym rekordem!

Krakowskie lotnisko bije kolejny rekord popularności. Czerwiec przyniósł o 13 proc. więcej pasażerów niż w roku ubiegłym. Dzięki temu, Balice kolejny miesiąc z rzędu zwiększają liczbę obsługiwanych pasażerów i przy utrzymaniu tej tendencji może pobić kolejny rekord rocznej obsługi pasażerskiej.

W czerwcu krakowskie Balice odwiedziło w sumie 460 tys. 308 pasażerów. To o 54 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku i jest to jednocześnie najlepszy czerwcowy wynik w całej historii lotniska. Nie bez znaczenia jest z pewnością powiększenie oferty lotniczej portu.

– Cieszymy się, że w pierwszym letnim miesiącu tego roku dwóch nowych przewoźników rozpoczęło loty z krakowskiego lotniska. Od czerwca Iberia Express oferuje pasażerom bezpośrednie loty do Madrytu oraz Aegean Airlines do Aten – mówi Radosław Włoszek, p.o. Prezesa Zarządu Kraków Airport.

Końca dobiegają również prace związane z uruchomieniem drugiego etapu prac nad budową nowego terminalu, który ma pozwolić zwiększyć liczbę obsługiwanych pasażerów oraz poprawić komfort podróżowania turystów przylatujących i wylatujących z Krakowa. Budowa zwiększa również atrakcyjność lotniska wśród potencjalnych przewoźników.

– W najbliższy poniedziałek, kolejny nowy przewoźnik, Air France po raz pierwszy zabierze pasażerów do Paryża – dodaje Włoszek.

Łącznie w pierwszym półroczu 2016 roku w Kraków Airport obsłużono już 2 310 081 pasażerów. Jest to wzrost o niemal 340 tysięcy dodatkowych pasażerów, co przekłada się na dynamikę na poziomie +17 proc.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie