„Łowcy głów” w akcji! Zatrzymali gangstera poszukiwanego listem gończym

Małopolscy „Łowcy głów” zatrzymali Wojciecha B., gangstera poszukiwanego listem gończym, który nie stawił do odbycia kary 10 lat więzienia.

„Łowcy głów” z Krakowa poszukiwali 51-latka, skazanego na 10 lat więzienia za udział  w zorganizowanej grupie przestępczej. 

– Gang, którego był jednym z liderów, działał w latach 1998 do 2006 w Krakowie i zajmował się udzielaniem pożyczek na wysoki procent pod zastaw nieruchomości. Z uwagi na fakt, że odsetki od tych kwot rosły w błyskawicznym tempie, pożyczkobiorcy nie byli w stanie spłacić zadłużenia. Wtedy członkowie siatki przestępczej przejmowali zastawione domy, działki. Osoby, które dobrowolnie nie godziły się na przekazanie swej własności , byli do tego zmuszani przemocą – informuje policja.

Wojciech B był jednym z liderów gangu, także zastępował i ochraniał szefa grupy. Skazany od sierpnia 2021 roku był poszukiwany listem gończym, po tym, jak nie zgłosił się do odsiadki w zakładzie karnym.

– Czynności operacyjne doprowadziły małopolskich tropicieli do jednej z posesji na Podhalu, gdzie poszukiwany ukrywał się najprawdopodobniej od kilku miesięcy. Kryminalni objęli obserwacją budynek mieszkalny i przyległy teren. Około godz. 20, gdy z garażu wyjeżdżało audi, przystąpili do działania. Zatrzymali 50 –letniego kierującego tym pojazdem. Równocześnie policjanci weszli do domu, gdzie na piętrze zatrzymali poszukiwanego lidera gangu.  51-letni przestępca oglądał telewizję, był zaskoczony odkryciem jego kryjówki i policyjną akcją. Nie stawiał oporu. Policjanci rozpoznali go pomimo, iż nieco zmienił wizerunek. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do małopolskiej komendy – podaje policja.

Zatrzymany 50-latek  z Podhala, który dostarczał poszukiwanemu jedzenie i inne niezbędne produkty, usłyszał z kolei zarzut pomocnictwa w ukrywaniu poszukiwanego, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 51-letni gangster, trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 lat.

jk

fot. zdjęcie poglądowe

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie