Kryminalne

Ludzie to mają pomysły… Kurier kradł paczki, bo chciał się “rozliczyć” z pracodawcą

Skoro pracodawca zalega ci z wypłatami, to po prostu go okradnij – z takiego założenia wyszedł pewien 22-latek i teraz może go to kosztować 5 lat więzienia.

“Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 22-letniego pracownika firmy kurierskiej, który chcąc “rozliczyć się” ze swoim pracodawcą zaczął kraść przesyłki…”  – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Złodziejowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

O sprawie poinformował właściciel jednej z firm transportowych w Krakowie.

Sprawa wyszła na jaw gdy jeden z adresatów zaniepokojony długim wyczekiwaniem na przesyłkę zadzwonił do firmy, aby sprawdzić co dzieje się z jego paczką. Wówczas pracownicy firmy zaczęli sprawdzać informację – okazało się, że paczki o podanych numerach nie były przyjmowane do nadania.

Jednak po głębszej analizie i po sprawdzeniu monitoringu okazało się, że poszukiwana paczka wpłynęła do firmy – a dokładnie do rąk jednego z kurierów, który bez zarejestrowania tej przesyłki jak i wielu innych wynosił je z siedziby zakładu. 

Podczas przesłuchania policjanci ustalili, że zatrzymany od kuliku miesięcy był zatrudniony w tej firmie – jednak nosił się z zamiarem zwolnienia. Tłumaczył, że w związku z tym, że pracodawca zalegał mu z wynagrodzeniem, postanowił sam się “rozliczyć”.

Pobierał przesyłki, które miał dostarczyć. Część z nich rzeczywiście trafiła do prawowitych właścicieli, ale kurier zapłatę za jej doręczenie zabierał do własnej kieszeni. Natomiast inna partia przesyłek trafiała do domu kuriera. 

dn

zdjęcie tytułowe / fot. malopolskapolicja