Gibała idzie po władzę. Chce referendum

Musisz przeczytać

Łukasz Gibała wkracza kolejną fazę walki z prezydentem Jackiem Majchrowskim. Przewodniczący stowarzyszenia Logiczna Alternatywa rozpocznie dziś zbiórkę podpisów pod referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego. Na zebranie kilku tysięcy podpisów, Łukasz Gibała będzie miał sześćdziesiąt dni na zebranie podpisów 10 proc. krakowian uprawnionych do głosowania. Termin najprawdopodobniej został wybrany nieprzypadkowo, gdyż zbieranie podpisów będzie odbywało się m.in. w czasie Światowych Dni Młodzieży, które mogą pomóc w zachęceniu krakowian do składania podpisu pod referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego.

O walce Łukasza Gibały z Jackiem Majchrowskim mówi i pisze się już od miesięcy. Były kandydat na prezydenta Krakowa co rusz organizuje akcje i happeningi, które mają osłabić pozycję Majchrowskiego. To właśnie prezydent Krakowa – zdaniem Gibały, jest odpowiedzialny za bierną postawę władz miasta w kwestii walki ze smogiem, brak odpowiedniej strategii i rozwoju miasta oraz gigantyczne korki i nietrafione inwestycje.

W ostatnich miesiącach Gibała wielokrotnie zwracał uwagę na katastrofalny stan powietrza oraz ogromne wydatki, jakie Kraków poniesie w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Wszystko wskazuje jednak na to, że teraz postanowił wykorzystać ŚDM na własną korzyść i zebrać w tym czasie wymaganą liczbę podpisów, koniecznych do zorganizowania referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego, który nieprzerwanie od 14 lat rządzi Krakowem.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

9 KOMENTARZE

9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca