Łukasz Szumowski na wakacjach. W… Hiszpanii

Łukasz Szumowski (fot. wikipedia)

Po złożeniu rezygnacji z posadu ministra zdrowia Łukasz Szumowski udał się na wypoczynek. Były minister zdrowia wybrał hiszpańską wyspę Fuerteventurę. Może tam cieszyć się ciepłem, słońcem i morzem.

Jak informuje „Super Exrepress″, Szumowski odpoczywa w Morro Jable na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. Z informacji gazety wynika, że polityk nie tylko opala się na plaży, ale też pływa na jachcie.

Czy wakacje w Hiszpanii to dobry pomysł? Pod koniec lipca Szumowski, jeszcze jako minister, mówił, że jadąc za granicę ″trochę ryzykujemy″. – Może się zdarzyć, że epidemia gdzieś „wybuchnie” i będziemy „zamykali powroty”; takie jest ryzyko wyjazdów w czasie pandemii – mówił Szumowski. Zalecał, by wakacje spędzać w Polsce.

W Hiszpanii notuje się ostatnio wyraźny wzrost zachorowań. Od 12 lipca liczba nowych zachorowań nie spadła poniżej tysiąca. 22 sierpnia odnotowano ponad 6 tysięcy nowych przypadków. W poniedziałek i wtorek było ich już nieco ponad dwa tysiące. To niepokojące liczby.

Rząd zaktualizował ostatnio listę krajów, które obejmuje zakaz lotów do Polski i Hiszpania jest w tym gronie. Pierwotnie zakaz miał wejść w życie 26 sierpnia, ale ostatecznie stanie się tak dopiero 1 września. Złośliwi internauci komentują, że zrobiono tak przede wszystkim po to, by były minister mógł wrócić do kraju.

ml

Zakaz lotów do Hiszpanii i ponad 60 innych państw dopiero od 1 września

Zobacz także