Ma 109 lat i jest najstarszą krakowianką! Kim jest pani Wanda?

Urodziny najstarszej mieszkanki Krakowa / fot. Facebook Michał Drewnicki - wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa

Urodziła się we Lwowie. Nauczała gry na fortepianie oraz prawdopodobnie była jedną z pierwszych nauczycielek maestro Antoniego Wita. Życiorys pani Wandy byłby z pewnością świetnym materiałem na niejedną książkę. Poznajcie najstarszą mieszkanie Krakowa! 

Pani Wanda obchodziła wczoraj 109 urodziny. Jubilatka wcześniej mieszkała we Lwowie. Kobieta przeżyła obydwie wojny światowe.

Jak podaje Filharmonia Krakowska, solenizantka była nauczycielką fortepianu w Eksperymentalnym Studiu Muzycznym. Instytucja działa od 1946 r. i została założona przez Krystynę Druszkiewiczową. 

– Studium Muzyczne zajmowała się kształceniem dzieci od 4 roku życia. Początkowo edukacja odbywała się metodą beznutową, której pomysłodawczynią była Pani Krystyna Druszkiewiczowa, zaś prowadzenie przedmiotu umuzykalnienie odbywało się zawsze w formie zabaw muzyczno-ruchowych głównie według metody Émila Jaquesa-Dalcroze’a.
Jednym z absolwentów Studium jest Maestro Antoni Wit. Jest wielce prawdopodobne, że Pani Wanda Szajowska była jedną z pierwszych nauczycielek Mistrza – podaje Filharmonia Krakowska. 

Pani Wanda Szajowska, wczoraj (12.02.2020) obchodziła swoje sto dziewiąte urodziny! ❤️❤️❤️ 🥳🥳🥳 tym samym stała się…

Opublikowany przez Filharmonia Krakowska Czwartek, 13 lutego 2020

 

Z okazji urodzin pani Wanda została odwiedzona przez Michała Drewnickiego, wiceprzewodniczącego rady miasta. Podczas sesji jubilatka otrzymała gromkie brawa. 

Życzymy wszystkiego najlepszego pani Wandzie. 

Zobacz także