Macie dość korków wynikających z remontu na obwodnicy? Teraz będzie JESZCZE GORZEJ!

W najbliższy poniedziałek rusza drugi etap remontu wiaduktu w ciągu ulicy Zakopiańskiej nad obwodnicą A4. Drogowcy zamkną zjazd na Zakopane!

Remont wiaduktu już teraz sprawia, że w tym miejscu codziennie tworzą się kilometrowe korki. Zwężenie obu nitek na obwodnicy kosztuje podróżnych kilkadziesiąt minut opóźnienia. Zatykają się też okoliczne ulice Krakowa, bo wiele osób szuka ucieczki.

A teraz będzie jeszcze gorzej! Jadąc od strony Katowic nie będziemy mogli zjechać na Zakopane normalnym zjazdem. Kierujący będą musieli pojechać do kolejnego zjazdu (węzeł łagiewnicki), tam wjechać na ulicę Heberta, zawrócić, wrócić na obwodnicę, cofnąć się do węzła zakopiańskiego i dopiero wtedy ruszyć w stronę stolicy Tatr.

Co to oznacza dla ruchu w tym miejscu? Gigantyczne korki! Codziennie.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

  • w godz. 5.00-21.00 na jezdni północnej autostrady A4 (relacja Rzeszów-Katowice) dostępne będą dwa pasy ruchu – awaryjny i środkowy w kierunku Katowic, a także jeden w kierunku Rzeszowa. Natomiast na jezdni południowej dla kierowców jadących w kierunku stolicy Podkarpacia będzie dostępny tylko pas środkowy. Dwa skrajne pasy będą wyłączone z ruchu.
  • w godz. 21.00-5.00 ruch na jezdni północnej będzie odbywać się tak jak w dzień, natomiast jezdnia południowa autostrady A4 (relacja Katowice-Rzeszów) będzie zamknięta dla ruchu. Oznacza to, że nie będzie możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Chyżnego i Zakopanego. Objazd będzie poprowadzony przez węzeł autostradowy „Łagiewniki” (zawracanie na skrzyżowaniu ulic Herberta, Stojałowskiego i Podmokłej).
  • przez całą dobę wyłączony będzie zjazd z autostrady A4 w kierunku centrum Krakowa (dotyczy relacji Katowice-Rzeszów). Objazd przez węzeł „Łagiewniki” i dalej ulicami Herberta i Turowicza. Z autostrady A4 w kierunku centrum będzie można również zjechać na węźle „Bielany”.

Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek około trzech kilometrów. Ruch zostanie przerzucony na właściwe jezdnie na wysokości ulicy Kąpielowej.

Prace w ramach drugiego etapu potrwają około miesiąca, następnie rozpocznie się trzeci i ostatni etap remontu. Szczegóły zmian zostaną podane w odrębnym komunikacie.

ml

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie