Z Wisłą Kraków zdobywał Mistrzostwo Polski. Nie chce być trenerem naszej piłkarskiej reprezentacji

Już raz zastępował Czesława Michniewicza na ławce trenerskiej. Tym razem nie chce tego zrobić. Maciej Skorża, były selekcjoner Wisły Kraków, miał odmówić objęcia funkcji trenera narodowej kadry piłkarskiej. Tak donosi „Przegląd Sportowy”.

Maciej Skorża to były trener Wisły Kraków. Zdobył z Białą Gwiazdą dwa tytuły Mistrza Polski, choć selekcjonerem krakowskiej drużyny był tylko trzy sezony. Ostatnio trenował Lecha Poznań, zdobywając z tym klubem mistrzostwo kraju i tytuł trenera sezonu 2021/2022. W czerwcu odszedł z poznańskiego klubu, a 10 listopada okazało się, że jedzie trenować japoński klub Urawa Red Diamonds.

Podobno wyjazd do Japonii i podpisany już kontrakt z tamtejszym klubem był powodem odmowy objęcia funkcji trenera naszej narodowej reprezentacji. O odmowie Macieja Skorży poinformował „Przegląd Sportowy”. Teraz – według gazety – faworytem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy jest były piłkarz Ukrainy, niedawny trener reprezentacji tego państwa – Andrij Szewczenko. Szukanie nowego trenera kadry narodowej to następstwo decyzji o nieprzedłużaniu umowy z Czesławem Michniewiczem.

Co ciekawe – 20 lat temu Maciej Skorża przejmował miejsce na ławce trenerskiej po Czesławie Michniewiczu. Było to w sezonie 2002/200, kiedy został selekcjonerem rezerwowej drużyny Amiki Wronki. Maciej Skorża ma już za sobą pracę dla kadry. W latach 1997–1999 współpracował z Pawłem Janasem, prowadząc bank informacji w olimpijskiej reprezentacji Polski. W maju 2003 roku został asystentem Pawła Janasa, tym razem w kadrze narodowej seniorów. Z tego stanowiska odszedł po nieudanych mistrzostwach świata 2006.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie