Macierewicz Patriotą Roku. Pułkownik nie wytrzymał: „jakiego państwa?”

Nie milkną echa przyznania tytułu „Patrioty Roku 2016” Antoniemu Macierewiczowi. Minister obrony narodowej odebrał statuetkę w Operze Krakowskiej. Został uhonorowany przez środowiska związane z krakowskim wydawnictwem Biały Kruk.

– To wielki przywilej móc służyć swojej Ojczyźnie, niepodległej Polsce – mówisz szef MON (na zdjęciu u góry, z prawej). Dziękował także o. Tadeuszowi Rydzykowi. Więcej o tym wydarzeniu piszemy tutaj.

Przyznawana po raz pierwszy nagroda wywołała lawinę komentarzy. Wśród tych anonimowych, znalazły się także opinie znanych osobistości. Swoje dwa grosze wtrącił między innymi były dowódca jednostki wojskowej, który kierował budową prowincji Babilon w Republice Iraku, pułkownik Adam Mazguła. Na swoim profilu na Twitterze zapytał ironicznie: Macierewicz „Patriotą Roku” – a jakiego państwa?

Wpis natychmiast zyskał setki fanów.

Zresztą płk. Mazguła nie pierwszy raz wypowiada się publicznie o ministrze Macierewiczu i jego resorcie. Wcześniej skrytykował jednego z najbliższych współpracowników szefa MON, Bartłomieja Misiewicza. Gdy ówczesnego rzecznika prasowego ministerstwa powitano z wielkimi honorami w jednej ze wsi, pułkownik napisał: „Apeluję do wszystkich oficerów Wojska Polskiego: Nie pozwalajcie robić z siebie błaznów!”.

Na Twitterze Mazguła dzieli się także swoimi spostrzeżeniami na inne tematy.

 

(ip, źródło: Twitter)

fot. (u góry strony):  RutgersCPIA via Foter.com

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie