Magistrat szuka pracowników do… liczenia kotów

profil facebookowy KTOZ

Niecodzienne ogłoszenie pojawiło się w internetowym serwisie miasta. Magistrat poszukuje sześciu pracowników, którzy od kwietnia do lipca będą liczyć wolno żyjące koty.

Do obowiązków rachmistrzów spisowych będą należały rozmowy z dozorcami budynków i innymi osobami opiekującymi się kotami, przygotowywanie notatek i przekazywanie raportów do urzędu. Na koniec powstanie mapa z zaznaczonymi lokalizacjami przebywania bezdomnych kotów.

Jak poinformował magistrat, chcący podjąć się tego zadania powinny przesłać do wydziału kształtowania środowiska na os. Zgody 2 informację o wybranym obszarze prowadzenia spisu oraz zaproponować wycenę usługi, wybrana zostanie najkorzystniejsza oferta. Zgłoszenia można przesyłać do najbliższego piątku, 22 marca.

Jak króliki

Pomimo przeprowadzanych przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zabiegów sterylizacji i kastracji, w schronisku przy ul. Rybnej z roku na rok przybywa coraz więcej bezdomnych kotów.

Dlatego miasto chce poznać liczbę bezdomnych kotów, by zarówno fundacje, jak i osoby na co dzień zajmujące się zwierzętami otrzymywały odpowiednią ilość karmy i leków.

Brakuje pieniędzy

Zgodnie z ustawą, radni co roku, do 31 marca uchwalają program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. To obowiązek ustawowy ciążący na gminie.

Program uchwalany przez radnych obejmuje w szczególności opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie. – Środki przeznaczone na ten cel w każdym roku są wyższe ale, jak wynika z uzyskanych informacji od fundacji i ludzi, którzy dokarmiają koty, to ciągle za mało – tłumaczy Szymon Ziemka, kierownik krakowskiego schroniska.

KRA

 

Zobacz także