Mają go! Nożownik błyskawicznie złapany w Nowej Hucie

Fot. policja

To byłaby zwykła kłótnia. Byłaby, gdyby sprawca nie wyciągnął noża i nie ranił mężczyzny w twarz. Nożownik szybko jednak wpadł w ręce policji.  

Funkcjonariusze zostali wezwani na jedną z ulic w Nowej Hucie, gdzie miało dojść do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż i ranił oponenta.

– Napastnik oddalił się z miejsca. Policjanci rozpytali świadków i szybko ustalili, że agresor uciekł do jednego z mieszkań w okolicznych blokach. Po dotarciu pod wskazany adres, funkcjonariusze zastali 23-latka, który odpowiadał rysopisowi sprawcy – informuje policja.

Mundurowi wylegitymowali mężczyznę i w trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli nóż, którym miał się posługiwać. 23-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Usłyszał już zarzut usiłowania spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

Decyzją sądu wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się oraz zbliżania na odległość 50 metrów do oponenta. 

Przeszukania mieszkań i wybuchy! Wielka akcja policji na osiedlu Strusia w Krakowie

Zobacz także