Majchrowski na fali. Gratuluje mu sam Duda

Prezydent Jacek Majchrowski ma ostatnio dobry czas. Najpierw pojawiła się informacja o negatywnej decyzji Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie referendum organizowanego przez Łukasza Gibałę, teraz chwali go Andrzej Duda. – Światowe Dni Młodzieży były wielkim sukcesem – podsumowuje prezydent RP.

Prezydenta Jacek Majchrowski jest ostatnio wyraźnie na fali wznoszącej. Najpierw obronił się przed atakami przeciwników Światowych Dni Młodzieży i wspólnie ze służbami udowodnił, że Kraków podoła zorganizowaniu tak ważnego wydarzenia. Dodatkowo sukces ŚDM został dostrzeżony również  za granicami, dzięki temu Kraków mógł liczyć na promocję w zachodnich mediach, której nigdy nie byłby w stanie zakupić.

Wkład władz miasta w organizację ŚDM dostrzegł również prezydent Andrzej Duda, który postanowił pogratulować służbom i samemu Jackowi Majchrowskiemu. – Składam na ręce Pana Prezydenta serdecznie gratulacje oraz podziękowania wszystkim przedstawicielom służb miejskich, których doświadczenie, zaangażowanie i umiejętności przyczyniły się do wielkiego sukcesu, jakim był udany przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – napisał prezydent Duda w liście do prezydenta Krakowa. Zaznaczył również, że sam Jacek Majchrowski ma niemały wkład w udany przebieg ŚDM. – Wyjątkowa atmosfera tego wydarzenia była również Pana zasługą – zauważył Andrzej Duda.

Wielu zasłużonych

W swoim liście prezydent RP podkreślił, że wielkie podziękowania i słowa uznania należą się również osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, które również stanęły na wysokości zadania. Światowe Dni Młodzieży mijały bowiem bez większych incydentów, za to pod znakiem dobrej i bezpiecznej zabawy. – Fachowość polskich służb dostrzegł i docenił sam Papież Franciszek, a także przybyli z całego świata młodzi i dziennikarze – zauważa prezydent Duda.

Na koniec swojego listu gratulacyjnego, prezydenta Andrzej Duda wyraził nadzieję, że na sukcesie Światowych Dni Młodzieży skorzystają również mieszkańcy Krakowa. – Jestem pewien, że cenne doświadczenia uzyskane podczas Światowych Dni Młodzieży będą owocować w Państwa codziennej, niezmiernie ważnej i odpowiedzialnej pracy – zakończył prezydent.

(tt)

fot. W. Majka / UMK

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie