Majchrowski nerwowo dopala cygaro! Urząd drży w posadach

Kraków już może drżeć! Czujemy, jak trzęsą się kolumny, podpierające to miasto. Oczyma wyobraźni widzimy sypiący się w drobny mak budynek urzędu miasta przy pl. Wszystkich Świętych. Jesteśmy przekonani, że Jacek Majchrowski nerwowo dopala cygaro, a jego puls coraz bardziej przyspiesza.

Oto on! Tomasz Leśniak, twórca Kraków Przeciw Igrzyskom, doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego, niedoszły prezydent Krakowa i początkujący polityk, znowu szykuje się na podbój lokalnej sceny politycznej.

Pamiętacie jeszcze Tomasza Leśniaka? Jeśli to nazwisko nic Wam nie mówi, nie przyjmujcię się. Ostatnio trochę „się zakurzył”, ale odświeżamy pamięć. Gość pogrzebał ideę zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie, później próbował sił w polityce (startował nawet w wyborach na prezydenta miasta), ale gdy krakowianie powiedzieli mu: „won”, to wyjechał na Islandię i zaszył się w wiosce rybackiej. Teraz powraca „kruszyć beton”.

– Wracamy do regularnego działania/polityki/aktywizmu w Krakowie już jako stowarzyszenie Miasto Wspólne. Zasadniczo zamierzamy kontynuować kruszenie samorządowego betonu – napisał na swoim profilu na Facebooku bohater przeciwników igrzysk w Krakowie.

Screen z Facebooka

Wielbicielom Leśniaka pozostaje więc poczekać dwa tygodnie, aż polityk ogłosi szczegóły. No to czekamy…

Rafał Galus

Krakowianie powiedzieli „nie”. Teraz spróbują na Dolnym Śląsku

Najnowsze

Co w Krakowie