Majchrowski o zakonach: Można odnieść wrażenie, że zaczynają być instytucjami biznesowymi

Jacek Majchrowski / fot. UMK

– W moim otoczeniu są ludzie związaniu także z PiS. Nie patrzę na barwy polityczne. Jeśli ktoś jest dobry merytorycznie, jeśli może pomóc w rozwoju miasta, trzeba skorzystać z jego wiedzy – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, w rozmowie z Onetem.

W obszernym wywiadzie Majchrowski opowiada o wygranej z Małgorzatą Wassermann, obsadzaniu stanowiska w urzędzie miasta, a także migracji z urzędu marszałkowskiego.

– Wszystkie możliwości rozważam. Zobaczymy, jeszcze sobie tego do końca nie ułożyłem – mówi Majchrowski Onetowi.

Poruszono została również sprawa smogu, a dokładniej przewietrzania miasta. Na zmianę planów przestrzennych chroniących korytarze przewietrzania miasta naciskają bowiem… zakonnicy, dzięki czemu mogliby na nich budować biurowce czy bloki.

– Patrząc na część zakonów w Krakowie, to można odnieść wrażenie, że one zaczynają być instytucjami biznesowymi, a nie tym, do czego zostały powołane – odpowiada Majchrowski.

– Z tymi korytarzami to jest osobny rozdział. Niektórzy specjaliści twierdzą, że jedynymi korytarzami przewietrzania są doliny rzek. Natomiast przewietrzanie odbywa się na poziomie wyższym niż te wszystkie powstające bloki. Natomiast w Krakowie 50 proc. dni to są dni bezwietrzne. Proszę zauważyć, ze gdy tylko zaczyna wiać, smog z miasta znika w ciągu kilku godzin, a to oznacza, że korytarze działają – dodaje prezydent Krakowa.

Więcej w Onecie.

jk, Onet.pl

Zobacz także