Majchrowski odpowiada Kaczyńskiemu: „zarabiamy śmieszne pieniądze”

– Biorąc pod uwagę odpowiedzialność pełnionych przez nas funkcji, zarabiamy śmieszne pieniądze – tak Jacek Majchrowski odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego na temat obniżenia zarobków dla urzędników państwowych. Według słów szefa partii rządzącej – 20-procentowa obniżka ma również objąć wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

 – Być może powiem coś niepopularnego. Uważam, że pracownicy państwowi od ministrów począwszy, zarabiają śmieszne pieniądze. Jeżeli ktoś odpowiada za miliardy złotych, za decyzje dotyczące całego kraju lub tak jak ja – za decyzje całego miasta – to powinno być zrównoważone: odpowiedzialność do wynagrodzenia – mówił na antenie Radia Kraków prezydent Krakowa.

Cała wypowiedź Majchrowskiego tutaj.

Przypomnijmy, prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w czwartek, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać „wprowadzone nowe limity obniżające” dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

(źródło: Radio Kraków)

fot. archiwum / Facebook Jacka Majchrowskiego

Najnowsze

Co w Krakowie