Majchrowski: Patologie są w każdej społeczności. W PiS także

– W samorządach są patologie? Pewnie są. W każdej społeczności takie zjawiska są. W PiS także – mówił dziś na antenie Radia Kraków prezydent Jacek Majchrowski. – To kolejny krok w kierunku zawłaszczenia państwa – tak skomentował pomysł wprowadzenia dwóch kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

– Prawo też nie powinno działać wstecz. Jak wprowadzamy przepisy to one działają od tego momentu. Nie można karać za czyn, który został popełniony przed wprowadzeniem jego penalizacji – mówił Majchrowski.

Przeczytaj także:

Ekolodzy: Wyrzućmy samochody z centrum CAŁKOWICIE

– Jak społeczeństwo wybiera kogoś i ma do niego zaufanie to jest to ten suweren. Miasto i gmina jest suwerenem dla wyboru swoich władz. Jak suweren chce, żeby osoba pełniła dalej funkcję to dlaczego tego zakazywać? Ja podkreślam zawsze to, że jak mówimy o kadencyjności to tak, ale dla wszystkich. Mogę powiedzieć, że posłowie też powinni mieć dwie kadencje, bo tworzą się grupy lobbingowe przeprowadzające pewne przepisy korzystne dla konkretnych grup. To nie jest szkodliwe? – zastanawiał się prezydent Krakowa.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

Zdjęcie tytułowe: Jan Lorek

Przeczytaj także:

Czarny Wtorek: Czas nazwać smog nasz powszedni

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie