Majchrowski podjął decyzję w sprawie kandydowania na prezydenta Krakowa!

Na rzadko które wydarzenie krakowianie czekają aż z taką niecierpliwością. W czwartek po godzinie 14 prezydent Jacek Majchrowski oficjalnie ogłosił swoją decyzję dotyczącą ewentualnego startu w jesiennych wyborach. Powiedział, że „zgłosi swoją kandydaturę, jak premier tylko ogłosi termin wyborów”.

Po tych słowach dziennikarze od razu rzucili się z prośbą o doprecyzowanie tych słów. Bez większego namawiania Majchrowski stanowczo potwierdził, że wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich.

– Jak zawsze przed wyborami zamówiłem sondaż. Robi to zawsze ta sama pracownia sondażowa, której całkowicie ufam, ponieważ wskazane przez nią wyniki potwierdziły się już kilkakrotnie w wyborach. Z sondażu wynika, że zagłosowałoby na mnie 46 proc. krakowian. Również, jak zawsze przed podjęciem decyzji o kandydowaniu wykonałem wszystkie badania lekarskie – lekarze zapewnili mnie, że jestem zdrowy i mogę spokojnie walczyć o kolejną kadencje – powiedział Majchrowski.

Dodał również, że może liczyć na szerokie poparcie poparcie i to nie tylko z polityczne (PO, PSL, Nowoczesna, SLD), ale także ze środowisk naukowych i przedsiębiorców. – Szczególnie cieszą mnie głosy poparcia mieszkańców Krakowa, z którymi spotykam się przy różnych okazjach prosząc żebym kandydował – podkreśla Majchrowski.

Majchrowski podjął decyzję w sprawie kandydowania na prezydenta Krakowa!

Jego słowa o kandydowaniu część osób w sali przyjęła oklaskami i przeciągłym „jeeeeeest”. Byli to głównie radni, którzy od miesięcy namawiali Majchrowskiego do ponownego startu w wyborach.

Prezydent dodał, że cieszy się z poparcia różnych partii, ale po raz kolejny wystartuje jako kandydat niezależny.

Zaprzeczył również, że wpływ na jego decyzję miał fakt, że nie udało się znaleźć żadnego kandydata, którego Majchrowski  byłby w stanie poprzeć.

Na decyzję Majchrowskiego w UMK czekało 50 dziennikarzy. – To bardzo ważny moment. Jak w jego miejsce przyjdzie ktoś inny, to wywali wszystkich: od dyrektorów po sprzątaczki – komentowali, a część z nich wydawała się być bardzo zaskoczona decyzją Majchrowskiego, gdyż już wcześniej informowali, że prezydent w wyborach nie wystartuje…

km

Zdjęcie tytułowe: KRKnews

Zobacz także:

Kosiniak-Kamysz będzie kandydatem na prezydenta Krakowa?

Najnowsze

Co w Krakowie