Niespodzianki w programie Majchrowskiego! „Podniesiemy jakość życia”

Jacek Majchrowski już na pewno po raz kolejny stanie do walki o fotel prezydenta Krakowa. Na razie prezydent nie chce wyciągać wszystkich asów z rękawa i podzielił się tylko kilkoma punktami programu wyborczego. Wśród nich są inwestycje w Nowej Hucie czy stworzenie Plant Nowohuckich i Podgórskich. Majchrowski zapewnia, że przygotował kilka niespodzianek dla Krakowian.

Jacek Majchrowski zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków. W skład komitetu wchodzi kilka ugrupowań, ruchy miejskie i osoby niezwiązane z partiami politycznymi. Większość członków było już związanych z działalnością samorządową. Prawdopodobnie 10 września komitet poda skład wchodzący do Rady Miasta wraz wyszczególnieniem konkretnych nazwisk i funkcji.

– Jesteśmy osobami o bardzo różnych poglądach, o bardzo różnych światopoglądach, ale łączy nas Kraków. I łączyć nas będzie program dla Krakowa- stwierdził Majchrowski po zarejestrowaniu swojego komitetu wyborczego.

Program wyborczy ukaże się po ogłoszeniu pełnego składu komitetu. Majchrowski zapewnia, że plan będzie merytoryczny i nie będzie dotyczył kwestii ogólnopolskich czy też politycznych. Program będzie w całości dotyczył Krakowa i znajdą się w nim takie punkty jak podnoszenie komfortu życia mieszkańców, stawianie na zieleń oraz inwestycje dotyczące Nowej Huty.

– Zawsze mówiłem, że wielkie inwestycje się albo skończyły albo kończą. To co jest zaczęte będzie kontynuowane. Natomiast jest cała masa drobnych inwestycji. Na przykład dla Nowej Huty  z okazji 70-lecia chcemy zrobić taki program „70 ulic dla Nowej Huty” – oznajmił Majchrowski.

Jacek Majchrowski zapewniał, że w swoim programie przygotował niespodzianki, których na razie nie zdradzi. Według niego ma być to coś czego jeszcze nie było i mają się z tego ucieszyć mieszkańcy nie tylko Huty, ale również innych dzielnic.

– Będzie to kadencja inwestycji podnoszących jakość życia bez słowa drobnych, bo niektóre będą duże – tajemniczo opowiadał Majchrowski.

Prezydent stwierdził, że poprawiła się jakość zieleni i wykonano wiele inwestycji w tej kwestii. W planach Majchrowskiego są kolejne parki oraz dwie duże inwestycje dotyczące zieleni w centrum miasta. Komitet proponuje stworzenie Plant Nowohuckich i Plant Podgórskich. Majchrowski chce kontynuować wykupywanie terenów zielonych pod parki.

Just.

fot. Grzegorz Finowski

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie