Polityka

Majchrowski: “To nie są kandydaci, którzy by mogli dobrze zarządzać miastem”

– Małgorzata Wassermann, Łukasz Gibała i Jadwiga Emilewicz to nie są kandydaci, którzy by mogli dobrze zarządzać miastem – mówił dziś rano w Radiu Kraków prezydent Jacek Majchrowski. Jego zdaniem “to balony próbne”.

 – Nie wszyscy są zgłoszeni. To balony próbne, nawet z jednej partii, jednego obozu. Nie wiem na kogo trafi – stwierdził prezydent Krakowa.

Majchrowski odniósł się także do proponowach zmian w ordynacji wyborczej. Chodzi o wprowadzenie dwóch kadencji dla prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz koniec z Jednomandatowymi Okręgami Wyborczymi.

– To jest taki wstępny projekt. To opowieści posłów. To nie jest tekst, który idzie do Sejmu. Jak pan wie, sytuacja może się zmienić. To co jest powiedziane to jest w większości do przyjęcia. Chociaż są tam pewne kwestie wymagające dyskusji. One są niebezpieczne z tego względu, o którym mało kto zdaje sobie sprawę. Mówienie o dwóch komisjach – jednej, która zbiera głosy i drugiej, która liczy – to techniczna rzecz. Mamy zawsze kłopoty ze skompletowaniem wszystkich komisji wyborczych. To kilka tysięcy osób. Teraz będzie razy dwa. To będą trudności – mówił prezydent.

Cały wywiad tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. archiwum / Facebook Jacka Majchrowskiego