Majchrowski uderzył pięścią w stół! Wiceprezydent Koterba odwołana

Prezydent Jacek Majchrowski odwołał wiceprezydent Krakowa Elżbietę Koterbę. Ma to związek z z realizacją rządowego projektu Mieszkanie Plus.

„W związku z wynikami konkursu ogłoszonego w piątek przez Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej Polskiej na projekt rządowego osiedla „Spacerowa” na Klinach i zwycięstwem pracowni architektonicznej, współpracującej przy tym projekcie z Biurem Rozwoju Krakowa – firmą będącą własnością najbliższej rodziny Elżbiety Koterby, a także zważywszy na fakt, iż to właśnie Elżbieta Koterba aktywnie uczestniczyła w imieniu miasta w rozmowach z inwestorem na temat tej gigantycznej inwestycji i jej skutków dla Krakowa oraz mieszkańców dzielnicy X, prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję, o odwołaniu Elżbiety Koterby ze stanowiska zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa” – napisano w oświadczeniu.

Majchrowski podkreśla, że nie ma powodów, by powątpiewać, iż negocjacje prowadzone dotychczas odpowiednio zabezpieczały interes miasta, ale w tej sytuacji zaangażowanie prezydent Elżbiety Koterby może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów.

„Jednocześnie prezydent zapowiada, iż od tej pory negocjacje z BGK Nieruchomości będą się toczyć pod jego osobistym nadzorem” – czytamy w komunikacie.

kl, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. krakow.pl

 

Najnowsze

Co w Krakowie