Majówkowicze jadą pod Tatry. Zakopianka zakorkowana

Turyści, którzy weekend majowy postanowili spędzić pod Tatrami, stanęli w korkach na zakopiance.

Sznur aut w godzinach popołudniowych ustawił się na odcinku od Chabówki przez Rdzawkę do Nowego Targu. Odstać trzeba też w Szaflarach Poroninie i na wjeździe do Zakopanego.

„Ostrzeżenie dla kierowców jadących zakopianką z Krakowa w kierunku Podhala. Korki tworzą się już na wysokości Lubonia Małego” – informuje krakowski magistrat.

Przypomnijmy, że majówka w tym roku wypadła w środku tygodnia. 1 maja przypadł na środę, 3 na piątek, co oznacza, że przy wykorzystaniu niewielkiej liczby dni urlopowych można było znacznie wydłużyć okres wolnego.

Oblegane są także parkingi przed tatrzańskimi szlakami. Zabrakło  miejsc parkingowych przed wejściem na szlak do Morskiego Oka – informuje turystów Tatrzański park Narodowy i przypomina, by bilety na parkingi w Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie kupować wcześniej przez internet. I najlepiej pojawić się rano – do godziny ósmej – by nie stać w korkach. Wyjściem z sytuacji jest podróż busem z Zakopanego do Palenicy – bilet na taką zbiorową komunikacje też można kupić przez stronę TPNu.

W Tatry na majówkę wybrały się tysiące turystów – większość miejsc noclegowych w Zakopanem i okolicach jest zarezerwowana.

Najnowsze

Co w Krakowie