Maks potrzebuje operacji, by stanąć na nóżkach!

Marzeniem chłopca jest granie w piłkę razem z rówieśnikami. Niestety skolioza uszkodziła stawy biodrowe i doprowadziła do deformacji lewej kości udowej 9-latka. Operacja ratująca życie Maksa ma odbyć się w kwietniu. Czasu jest niewiele, a rodzina musi uzbierać ponad 345 tys. złotych!

Skolioza jest wynikiem pierwszych operacji, dzięki którym chłopiec stanął na nogach i rozpoczął naukę chodzenia. Skrzywienie kręgosłupa doprowadziło do uszkodzenia stawów biodrowych. Lewe biodro jest podwichnięte, a główka panewki biodrowej mocno się starła. Miednica zaczęła rotować się do środka przez co doszło do deformacji kości udowej. Uszkodzenia lewej strony miednicy powodują, że prawe biodro również może zostać podwichnięte.

Maks okropnie cierpi i marzy, by bawić się z innymi dziećmi. Choroba sprawia okropny ból i rodzice chcą uchronić syna przed wózkiem inwalidzkim. Jedyną szansą chłopca jest dr David Feldman z Paley Institute. Światowej rangi ortopeda zgodził się wykonać skomplikowaną operację rekonstrukcji kości udowej oraz lewego biodra Maksa. Specjalista miałby przyjechać do Warszawy w kwietniu 2019 roku. Koszt zabiegu to ok. 345 tys. złotych.

Uszkodzenia kręgosłupa są wynikiem pierwszych operacji, którą chłopiec musiał przejść w 2017 roku. Wtedy okazało się, że Maks ma chore biodra i grozi mu złamanie panewki stawu biodrowego. Choroba prowadziła do deformacji kręgosłupa. Operacje prawego i lewego biodra zostały przeprowadzone niemieckim szpitalu Schön Klinik w Vogtareuth. Na ten cel internauci zebrali wtedy ponad 100 tys. złotych.

Zbiórkę pieniężną organizuje Fundacja Siepomaga. Do celu brakuje ponad 300 tys. złotych. Każdy kto chce pomóc może dokonać przelewu na stronie fundacji. Wszelkie dane i informacje znajdziecie tutaj.

Just.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie